Image is not available
Image is not available
Slider

Listy wykładów i zajęć odbywających się zdalnie

23 MARCA RUSZAJĄ NA UW ZAJĘCIA PROWADZONE PRZEZ INTERNET. INFORMACJE NA TEMAT ORGANIZACJI ZAJĘĆ ONLINE POJAWIAJĄ SIĘ NA STRONACH INTERNETOWYCH WYDZIAŁÓW I JEDNOSTEK DYDAKTYCZNYCH NA BIEŻĄCO.


Zgodnie z zarządzeniem nr 50 rektora UW z 10 marca 2020 r. na Uniwersytecie Warszawskim zostały odwołane wszystkie zajęcia, za wyjątkiem tych prowadzonych zdalnie. Część wydziałów i pozostałych jednostek dydaktycznych UW ogłosiła na swoich stronach internetowych listy zajęć obowiązkowych odbywających się przez Internet od 23 marca. Dotyczy to zarówno zajęć na studiach stacjonarnych, jak i niestacjonarnych.

Zajęcia mogą być prowadzone na platformie e-learningowej Kampus oraz poprzez inne dostępne narzędzia internetowe. Wszystkie informacje szczegółowe dostępne są na stronach poszczególnych wydziałów i jednostek oraz szkół doktorskich. Przykładowe komunikaty: Wydział „Artes Liberales”, Wydział Biologii, Wydział Chemii, Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii, Wydział Fizyki, Wydział Geografii i Studiów Regionalnych, Wydział Orientalistyczny, Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych, Wydział Polonistyki, Centrum Europejskie, Ośrodek Studiów Amerykańskich.

Informacje pojawiają się na bieżąco. Prosimy o regularne sprawdzanie strony internetowej danej jednostki.

Zajęcia online są traktowane jak „zwykłe” zajęcia, co oznacza ich realizację w ramach wyznaczonego na dany rok pensum.

Zajęcia zdalne na platformie Kampus:

  • Na specjalnie przygotowanej stronie zajeciazdalne.ckc.uw.edu.pl udostępnione zostały informacje dotyczące uproszczonych procedur i materiałów szkoleniowych na temat możliwości organizacji nauczania online na ogólnouniwersyteckiej platformie e-learningowej Kampus, przygotowanych przez Centrum Kompetencji Cyfrowych UW. Zamieszczono tu instrukcje zarówno dla wykładowców, jak i studentów.
  • Po otrzymaniu dostępu do utworzonych e-zajęć, wykładowca może rozpocząć zamieszczanie materiałów oraz zadawać prace studentom, korzystając z narzędzi dostępnych na e-kursie.
  • Najistotniejsze wskazówki nt. podstawowych funkcji platformy, umieszczania materiałów na e-zajęciach oraz komunikacji ze studentami są dostępne w „Niezbędniku prowadzącego”, który czasowo zastępuje indywidualne szkolenia w CKC UW.
  • Aby ułatwić współpracę, wszelkie pytania i problemy związane z uruchamianiem i obsługą zajęć zdalnych na platformie Kampus należy zgłaszać wyłącznie na adres help desku podany na stronie zajeciazdalne.ckc.uw.edu.pl.

Centrum Kompetencji Cyfrowych UW w ciągu 11 dni na ogólnouniwersyteckiej platformie e-learningowej Kampus, utworzyło 1371 nowych e-zajęć, na potrzeby 30 jednostek dydaktycznych i wydziałów UW. W ostatnich dniach platformy e-learningowe UW odwiedziło ponad 70 tys. użytkowników.

 

 

Inne narzędzia wykorzystywane do prowadzenia zajęć online:

Do powyższych narzędzi wsparcie zapewnia dział IT UW. Można korzystać też z innych rozwiązań, np. Zoom, BlueJeans, Microsoft Teams, Discord.
Grupa „DSK Usługi IT” na Facebooku

 

Grupa „DSK Usługi IT” na Facebooku

Z inicjatywy Działu Sieci Komputerowych UW na Facebook`u powstała grupa, w której pracownicy UW mogą wymieniać się informacjami dotyczącymi organizowania nauczania online. Członkowie grupy mogą uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące m.in. tego jakie narzędzia można wykorzystywać, chcąc prowadzić zdalny wykład. Grupa liczy obecnie już ponad 700 członków. Więcej informacji >>

kwiecień 12, 2024

okawango 2024

W dniach 08-09 kwietnia 2024 odbył się finał VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej "OKAWANGO 2024" organizowanego przez Wydział Geologii UW. Przez dwa dni w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej Uniwersytetu Warszawskiego działo się bardzo wiele. Egzaminy dopełniały warsztaty i wspólne spacery. Emocji, radości i zmęczenia nie brakowało.
marzec 15, 2024

MEMORIAM DRA PIOTRA ZIÓŁKOWSKIEGO

Władze Rektorskie Uniwersytet Warszawski, władze Wydziału Geologii UW, samorządowcy, przedsiębiorcy, naukowcy i współpracownicy oraz rodzina wzięli udział w pięknej uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej, poświęconej Śp. Dr Piotrowi Ziółkowskiemu  - współtwórcy i pierwszego kierownika Europejskiego Centrum Edukacji Geologicznej Uniwersytetu Warszawskiego
marzec 13, 2024

Badania międzynarodowe w ramach programu merged

Za nami międzynarodowy kurs, w ramach którego gościliśmy w Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej Uniwersytetu Warszawskiego ponad 30 studentów z całego świata m.in Armenii, Danii,Ekwadoru, Finlandii, Francji, Gruzji, Hiszpanii, Kanady, Kazachstanu, Niemiec, Peru, Polski, Szwecji, Republiki Togo, USA i Walii.
marzec 09, 2023

Kurs Applied Stratigraphy

Studenci Wydziału Geologii UW na kierunku geologia poszukiwawcza II stopnia podczas anglojęzycznego kursu Applied stratigraphy realizowanego w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej. W programie kursu krótkie prace terenowe i bloki wykładowe, połączone z ćwiczeniami graficznymi, prezentacją i rozpoznawaniem najważniejszych grup makro- i mikroskamieniałości, a także pracami laboratoryjnymi.
marzec 07, 2023

SYMPOZJUM MATEMATYCZNE Artes Liberales

Na czym polega modelowanie złożonych zjawisk w naukach przyrodniczych i społecznych? Wpływ homofilii w przestrzeganiu środków przeciwepidemicznych narozprzestrzenianie się chorób zakaźnych w sieciach społecznych? Ryzyko a etyka?
marzec 03, 2023

FORUM OŚWIATY

2 marca br. ponownie mieliśmy okazję gościć liczne grono przedstawicieli oświaty. Tym razem za przyczyną organizacji kolejnej edycji Forum Oświaty, czyli cyklicznego spotkania środowiska oświatowego z terenu Miasta i Gminy Chęciny.
luty 20, 2023

CAMPUS ZIMOWY

Sesja skończona! A po sesji studenci UW przybyli na Campus Zimowy do ECEG. To były ferie - czekało na nich 5 dni bogatych w szkolenia i dobrą zabawę we wspaniałym towarzystwie! W przygotowanym przez Samorząd Studentów UW programie obozu nie zabrakło ciekawych propozycji szkoleniowo-integracyjnych.

 

 

logounia

Budowa Europejskiego Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013

deklaracja