Image is not available
Image is not available
Slider

Sympozjum PROGEO 2018

Za nami ProGEO, czyli międzynarodowa konferencja miłośników dziedzictwa geologicznego która na przełomie czerwca i lipca br., odbyła się w sercu Gór Świętokrzyskich w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej.

 

Tegoroczne sympozjum było ponownym akcentem naukowym, które udowodniło jak istotna jest konserwacja i ochrona dziedzictwa geologicznego i przyrody z nim związanej. Wydarzenie, zorganizowane zostało pod patronatem stowarzyszenia ProGEO działającego w ramach światowej organizacji UNESCO, zajmującej się konserwacją i dziedzictwem geologicznym. W spotkaniu uczestniczyło 113 geologów z 26 krajów. Wśród nich reprezentanci środowisk i instytucji naukowych z Portugali, Rumuni, Rosji, Polski, Islandii, Kosowa, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Słowenii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Grecji, Węgier, Turcji, Kazachstanu, Finlandii, Czech, Tajwanu, Szwecji, Brazylii, Czarnogóry, Irlandii, Niemiec, Czech czy Luksemburgu.

Podczas licznie zorganizowanych paneli naukowcy prezentowali rezultaty swoich prac naukowych z zakresu konserwacji i zarządzania dziedzictwem geologicznym w odniesieniu do nauki, edukacji i turystyki, Ważnym aspektem była dyskusja dotycząca zwiększenia zainteresowania konserwacją i ochroną dziedzictwa geologicznego wśród młodych ludzi, a także propozycje dotyczące tworzenia nowych geoparków w rejonach dotychczas nie chronionych świecie. Poza porządną dawką wiedzy jaką uczestnicy Sympozjum po prostu chłonęli podczas interesujących referatów, w ramach wydarzenia odbyło się ponadto generalne zgromadzenie Stowarzyszenia ProGEO.

Współorganizatorem wydarzenia był m.in. Wydział Geologii Uniwersytetu Warszawskiego przy wsparciu ECEG’u.

 

 

Foto: źródło https://www.facebook.com/zgdyn/

kwiecień 12, 2024

okawango 2024

W dniach 08-09 kwietnia 2024 odbył się finał VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej "OKAWANGO 2024" organizowanego przez Wydział Geologii UW. Przez dwa dni w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej Uniwersytetu Warszawskiego działo się bardzo wiele. Egzaminy dopełniały warsztaty i wspólne spacery. Emocji, radości i zmęczenia nie brakowało.
marzec 15, 2024

MEMORIAM DRA PIOTRA ZIÓŁKOWSKIEGO

Władze Rektorskie Uniwersytet Warszawski, władze Wydziału Geologii UW, samorządowcy, przedsiębiorcy, naukowcy i współpracownicy oraz rodzina wzięli udział w pięknej uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej, poświęconej Śp. Dr Piotrowi Ziółkowskiemu  - współtwórcy i pierwszego kierownika Europejskiego Centrum Edukacji Geologicznej Uniwersytetu Warszawskiego
marzec 13, 2024

Badania międzynarodowe w ramach programu merged

Za nami międzynarodowy kurs, w ramach którego gościliśmy w Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej Uniwersytetu Warszawskiego ponad 30 studentów z całego świata m.in Armenii, Danii,Ekwadoru, Finlandii, Francji, Gruzji, Hiszpanii, Kanady, Kazachstanu, Niemiec, Peru, Polski, Szwecji, Republiki Togo, USA i Walii.
marzec 09, 2023

Kurs Applied Stratigraphy

Studenci Wydziału Geologii UW na kierunku geologia poszukiwawcza II stopnia podczas anglojęzycznego kursu Applied stratigraphy realizowanego w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej. W programie kursu krótkie prace terenowe i bloki wykładowe, połączone z ćwiczeniami graficznymi, prezentacją i rozpoznawaniem najważniejszych grup makro- i mikroskamieniałości, a także pracami laboratoryjnymi.
marzec 07, 2023

SYMPOZJUM MATEMATYCZNE Artes Liberales

Na czym polega modelowanie złożonych zjawisk w naukach przyrodniczych i społecznych? Wpływ homofilii w przestrzeganiu środków przeciwepidemicznych narozprzestrzenianie się chorób zakaźnych w sieciach społecznych? Ryzyko a etyka?
marzec 03, 2023

FORUM OŚWIATY

2 marca br. ponownie mieliśmy okazję gościć liczne grono przedstawicieli oświaty. Tym razem za przyczyną organizacji kolejnej edycji Forum Oświaty, czyli cyklicznego spotkania środowiska oświatowego z terenu Miasta i Gminy Chęciny.
luty 20, 2023

CAMPUS ZIMOWY

Sesja skończona! A po sesji studenci UW przybyli na Campus Zimowy do ECEG. To były ferie - czekało na nich 5 dni bogatych w szkolenia i dobrą zabawę we wspaniałym towarzystwie! W przygotowanym przez Samorząd Studentów UW programie obozu nie zabrakło ciekawych propozycji szkoleniowo-integracyjnych.

 

 

logounia

Budowa Europejskiego Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013

deklaracja