Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej ponownie zaprasza na Dzień Otwarty, już w najbliższą niedzielę 13 MAJA od godz. 10.00. To wyjątkowa okazja do poznania tajników geologii, a także do przyjrzenia się z bliska codziennej pracy naukowców …

Uniwersytet Warszawski objął patronatem naukowo-dydaktycznym Publiczną Szkołę Podstawową w Korzecku. Uroczyste podpisanie porozumienia miało miejsce 8 grudnia w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej.

„Wyzwania stojące przed górnictwem naftowym w świetle przepisów prawa geologicznego i górniczego oraz polityki surowcowej w Państwie” – to temat przewodni konferencji, która w dniach 10-13 października odbyła się w ECEG z okazji 50-lecia działalności Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego - II Oddział w Warszawie.

 The „International Symposium on Early and Lower Vertebrates” to temat międzynarodowej konferencji poświęconej prezentacji prac naukowych oraz wyników badań nad kopalnymi kręgowcami, która przez badaczy kopalnych ryb i płazów uważana jest za jedno z najważniejszych wydarzeń naukowych.

Mikroskopowe badanie fragmentów roślin i mikroorganizmów, doświadczenia chemiczne i fizyczne oraz warsztaty geolearning w terenie, to tylko niektóre z zajęć zaplanowanych w ramach warsztatów, jakie w ramach tzw. Zielonej Szkoły w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej realizuje młodzież ze Społecznego Liceum Ogólnokształcące z Milanówku.

„Ten wyjazd, to był strzał w dziesiątkę … Zwiedzanie, wspinanie, poszukiwanie, eksperymentowanie, sport i rozrywka zaspokoiły wszelkie oczekiwania” – tak swój pobyt i udział w warsztatach zorganizowanych w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach relacjonują uczestnicy czerwcowych zajęć z cyklu Geo-Learning ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Łomży.

W dniach 13-14 października 2016r. w Centrum odbyło się posiedzenie Rady Wydziału Geologii. To było bardzo intensywne i pracowite spotkanie. Nowe władze Wydziału przedstawiły Radzie aktualną sytuację Wydziału oraz plany na przyszłość.

Za nami międzynarodowa konferencja zorganizowana pod hasłem „Niezawisłość sędziowska w krajach Europy Środkowo – Wschodniej”, w której udział wzięli przedstawiciele polskiego i ukraińskiego wymiaru sprawiedliwości, osobistości świata prawniczego i dyplomatycznego.

O śladach pradawnych stworzeń, o morzu i sztormach sprzed milionów lat, a także o trzęsieniu ziemi w rejonie Gór Świętokrzyskich i o wielu innych zjawiskach geologicznych rozmawiali uczestnicy 84. Zjazdu Naukowego Polskiego Towarzystwa Geologicznego.

Please publish modules in offcanvas position.