Image is not available
Image is not available
Slider

GAUS PONOWNIE U NAS

Konferencja Geological Association of University Students to ogólnopolskie wydarzenie organizowane przy współpracy studentów Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie i Politechniki Warszawskiej, którzy pełni pasji i innowacyjnych pomysłów wychodzą naprzeciw oczekiwaniom rynku ….

Tegoroczna edycja, podobnie jak w latach poprzednich, skierowana była zarówno do studentów, jak i do firm sektorów energetycznych i budowlanych, stricte powiązanych
z kierunkami studiów prowadzonych na polskich uczelniach. Wydarzenie, ponownie, dało studentom możliwość poznania pracy w zawodzie, a przyszłym pracodawcom możliwość zasilenia szeregów swoich firm wysoko wykwalifikowanymi pracownikami.

Uczestnicy wzięli udział w szeregu specjalistycznych wykładów i prezentacji prowadzonych przez reprezentantów uczelni wyższych /Uniwersytet Warszawski, Akademia Górniczo Hutnicza w Krakowie, Politechnika Warszawska/, jednostek naukowych /m.in. Instytut Geofizyki PAN, PGNiG prowadzących program GeoTalent / oraz firm komercyjnych o różnorodnych specjalizacjach, jak chociażby: firmy Aarsleff, Keller Polska, firmę Budimex SA, Strabag oraz Skanska Polska. Licznie skorzystano także z warsztatów przygotowanych przez kadrę uniwersytecką, obejmujących szerokie spektrum zagadnień z zakresu mikropaleontologii, metod spektroskopowych, poszukiwań naftowych, zastosowań oprogramowania GIS czy też geotechniki. Część zajęć została przeprowadzona także przez ekspertów Copper Corporation, IMG Monitoring czy Menard Polska.

Wydarzenie upłynęło ponadto pod znakiem zajęć terenowych m.in. w Małogoszczy i Ostrówce, w Centralnym Magazynie Rdzeniowym w Chmielniku. Przeprowadzono także badania geofizyczne w terenie i obejrzano demonstrację prac wiertniczych przygotowaną przez firmę Pawlak. Pojawił się również wątek związany z badaniami laboratoryjnymi w prospekcji naftowej. W bloku warsztatowym poruszono m.in. zagadnienia: potencjału prowincji naftowych, analizy procesów geodynamicznych oraz mikroskopii elektronowej.

 

kwiecień 14, 2025

International Physicists' Tournament

W XVII Międzynarodowym Turnieju Fizyków "International Physicists' Tournament", który odbywał się w Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej Uniwersytetu Warszawskiego w Chęcinach wzięło udział ponad 150 studentów fizyki z całego świata, reprezentujących 18 drużyn turniejowych.
kwiecień 04, 2025

OKAWANGO 2025

W dniach 30 marca - 02 kwietnia 2025 odbył się finał VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej "OKAWANGO 2025" organizowanego przez Wydział Geologii UW.
marzec 07, 2025

O zarządzaniu badaniami i ewaluacji w Chęcinach

Prodziekani ds. badań oraz osoby odpowiedzialne za badania naukowe na wydziałach i w jednostkach UW spotkali się w Chęcinach, aby rozmawiać o zarządzaniu projektami badawczymi i ewaluacji działalności naukowej. 
luty 10, 2025

BraveCamp po raz 13!!!

Akademia Przedsiębiorczości BraveCamp po raz trzynasty! Uczestnicy rozpoczęli wyjazd warsztatem w Dobrej Strefie Inkubatora UW, a następnie udali się do Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej Uniwersytetu Warszawskiego. 
listopad 28, 2024

II Ogólnopolska Narada o Lasach

Starolasy, nowe rezerwaty przyrody i lasy społeczne ogłoszone podczas "II Ogólnopolskiej Narady o Lasach" w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej Uniwersytetu Warszawskiego.
listopad 22, 2024

Interdyscyplinarna Konferencja Szkoły Doktorskiej

W Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się II Konferencja Interdyscyplinarna Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych Uniwersytet Warszawski. W trakcie wydarzenia doktoranci IV roku przedstawili rezultaty swojej dotychczasowej pracy naukowej i podsumowali uzyskane wyniki.

 

 

logounia

Budowa Europejskiego Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013

deklaracja