Image is not available
Image is not available
Slider

Konkurs architektoniczny organizowany przez "Eurobuild Central & Eastern Europe"

Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach wśród zwycięzców pierwszego konkursu architektonicznego organizowanego przez "Eurobuild Central & Eastern Europe".

eurobuild central eastern europe1

Partnerem konkursu jest Stowarzyszenie Architektów Polskich. Rozdanie nagród Eurobuild Awards w Architekturze odbyło się 14 września podczas Festiwalu Architektury.

Link do artykułu >>>

Fragment artykułu ze strony:

"Obiekt Proekologiczny Roku

W kategorii Proekologiczny obiekt sprzyjający komfortowi użytkowania wygrało Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach zaprojektowane przez WXCA. Obiekt o powierzchni użytkowej 6 tys. mkw. pełni funkcję edukacyjną oraz posiada centrum hotelowo-konferencyjne z zapleczem naukowym. Głównym źródłem ciepła i chłodu dla budynku są pompy ciepła z wymiennikiem gruntowym (glikol-woda), a dolne źródło składa się z 91 odwiertów do 120 m głębokości. Nawierzchnie dróg wewnętrznych i opaski wokół budynków zostały wykonane ze skały pozyskanej przy tworzeniu wykopów pod budynki.

Drugie miejsce w ocenie jury zajęło położone ledwie kilka kilometrów od zwycięskiego projektu Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim, którego inwestorem jest Regionalne Centrum Naukowo-Techniczne Kielce. Obiekt ukończony w 2014 roku został zaprojektowany przez pracownię architektoniczną EM4 z zespołem w składzie Marcin Brataniec, jako główny projektant, Urszula Forczek-Brataniec, Maciej Gozdecki, Damian Mierzwa, we współpracy z Pauliną Nosalską, Pawłem Burskim, Norbertem Wysockim i Tomaszem Batorem. Generalnym wykonawcą była firma Anna-Bud. W budynku o powierzchni użytkowej ok. 4 tys. mkw. zastosowano zielony dach o dużej bezwładności termicznej. Dzięki prostej geometrycznej bryle architektonicznej ograniczono straty ciepła przez zminimalizowanie powierzchni ścian zewnętrznych, zastosowano odzyski ciepła z wentylacji, a także dołożono starań, aby ograniczyć wpływ budowy obiektu na środowisko."

marzec 09, 2023

Kurs Applied Stratigraphy

Studenci Wydziału Geologii UW na kierunku geologia poszukiwawcza II stopnia podczas anglojęzycznego kursu Applied stratigraphy realizowanego w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej. W programie kursu krótkie prace terenowe i bloki wykładowe, połączone z ćwiczeniami graficznymi, prezentacją i rozpoznawaniem najważniejszych grup makro- i mikroskamieniałości, a także pracami laboratoryjnymi.
marzec 07, 2023

SYMPOZJUM MATEMATYCZNE Artes Liberales

Na czym polega modelowanie złożonych zjawisk w naukach przyrodniczych i społecznych? Wpływ homofilii w przestrzeganiu środków przeciwepidemicznych narozprzestrzenianie się chorób zakaźnych w sieciach społecznych? Ryzyko a etyka?
marzec 03, 2023

FORUM OŚWIATY

2 marca br. ponownie mieliśmy okazję gościć liczne grono przedstawicieli oświaty. Tym razem za przyczyną organizacji kolejnej edycji Forum Oświaty, czyli cyklicznego spotkania środowiska oświatowego z terenu Miasta i Gminy Chęciny.
luty 20, 2023

CAMPUS ZIMOWY

Sesja skończona! A po sesji studenci UW przybyli na Campus Zimowy do ECEG. To były ferie - czekało na nich 5 dni bogatych w szkolenia i dobrą zabawę we wspaniałym towarzystwie! W przygotowanym przez Samorząd Studentów UW programie obozu nie zabrakło ciekawych propozycji szkoleniowo-integracyjnych.
luty 17, 2023

BraveCamp 2023 - Edycja zimowa

Dziś to już chyba tradycja?! BraveCamp z Inkubatorem Uniwersytetu Warszawskiego, ponownie zawitał ze swoją zimową edycją do ECEG. Stawką dla uczestników tegorocznych zmagań biznesowych były granty o łącznej wartości 12 000 zł!
styczeń 23, 2023

DLA PROJEKTANTÓW

Inspiracją do stworzenia tej autorskiej kolekcji Pani Zuzanny był efekt cieplarniany, teoria tektoniki płyt litosfery oraz topnienie lodowców To właśnie dlatego architektura Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej Uniwersytetu Warszawskiego stała się inspirują, a sceneria idealnie wpasowała się w wizję autorki ...
grudzień 14, 2022

Szkolenie z fotogrametrii niskiego pułapu

To już kolejne szkolenie o tej tematyce zorganizowane w w naszym Centrum. Tym razem z dwudniowymi warsztatami z zakresu oprogramowania WebODM oraz podstaw fotogrametrii niskiego pułapu gościliśmy przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.  Dziękujemy za współpracę

 

 

logounia

Budowa Europejskiego Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013

deklaracja