Image is not available
Image is not available
Slider

Analogowa baza, jak na Marsie

Ruszyła analogowa baza na Marsie czyli najnowszy projekt studentów Uniwersytetu Warszawskiego. To wyprawa prawie jak na Marsa.  Studenci z Koło Naukowe Geofizyki UW przez 10  dni będą przebywać w warunkach imitujących życie na Czerwonej Planecie  i prowadzić badania geofizyczne, geologiczne, psychologiczne oraz astrobiologiczne.
 
Kilkanaście dni przed rozpoczęciem eksperymentu miało miejsce szkolenie astronautów analogowych w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej Uniwersytetu Warszawskiego, którzy już biorą udział w RAF - Analog Space Mission 
W czasie tego wyjazdu uczestnicy projektu mieli okazję nawzajem przedstawić szczegóły swoich aspektów badawczych projektu oraz przeprowadzić szkolenie z obsługi sprzętu naukowego.
 
Projekt analogowej bazy kosmicznej znajdować się będzie hałdach górniczych na Górnym Śląsku - na hałdzie „Murcki” w Katowicach między 26 kwietnia - 6 maja 2024 r. Baza składać się będzie z kampera (części mieszkalnej) oraz samochodu dostawczego (części naukowej), które zostaną połączone ze sobą śluzą. Astronauci będą opuszczać stanowisko jedynie w kombinezonach kosmicznych nie tylko ze względu na założenie, że są w kosmosie, ale również z tego względu na wydzielane na hałdach niebezpieczne gazy, stanowiące realne zagrożenie dla zdrowia człowieka 
 
Życzymy powodzenia!!!
 

 
grudzień 19, 2024

WESOŁYCH ŚWIĄT !!!

listopad 28, 2024

II Ogólnopolska Narada o Lasach

Starolasy, nowe rezerwaty przyrody i lasy społeczne ogłoszone podczas "II Ogólnopolskiej Narady o Lasach" w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej Uniwersytetu Warszawskiego.
listopad 22, 2024

Interdyscyplinarna Konferencja Szkoły Doktorskiej

W Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się II Konferencja Interdyscyplinarna Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych Uniwersytet Warszawski. W trakcie wydarzenia doktoranci IV roku przedstawili rezultaty swojej dotychczasowej pracy naukowej i podsumowali uzyskane wyniki.
listopad 12, 2024

SAMORZĄD STUDENTÓW WYDZIAŁU SOCJOLOGII UW

Te spotkania w ECEG to już chyba tradycja. Cieszymy się, że ponownie mogliśmy gościć super ekipę studentów Wydziału Socjologii UW. Dziękujemy za wizytę, a przedstawicielom Samorządu Studentów WS za profesjonalną organizację spotkania!
wrzesień 24, 2024

Senat UW

W dniu 23 września w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej odbył się Senat UW oraz spotkanie zespołu Rektorskiego i Kanclerskiego z gronem Dziekanów, Dyrektorów i Kierowników Jednostek Dydaktycznych Uniwersytetu Warszawskiego.
wrzesień 23, 2024

12. edycja Akademii Przedsiębiorczości BraveCamp!

Blisko tydzień gościliśmy w ECEG uczestników 12. edycji Akademii Przedsiębiorczości BraveCamp, którzy pracowali pod okiem ekspertów nad swoimi projektami biznesowymi, udoskonalając je by nadać im najlepszą jakość! Nastęnie 20 września w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie odbyła się Gala Finałowa.
wrzesień 19, 2024

KURSY GEOLOGICZNE GPR&ERT

Studenci Wydziału Geologii UW i UCBS UW Międzywydziałowych Studiów Ochrony Środowiska (MSOŚ) odbyli 7-dniowy kurs z zakresu zastosowania metody georadarowej i elektrooporowej.  Metody GPR i ERT to badania, które znajdują zastosowanie w rozpoznaniu budowy geologicznej szczególnie na obszarach powydobywczych. Stosowane są w celach inżynieryjnych, hydrogeologicznych, w górnictwie oraz w szeroko rozumianej dziedzinie ochrony środowiska.

 

 

logounia

Budowa Europejskiego Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013

deklaracja